Co umíme v oblasti řízení vozových parků

18. 01. 2016

Dana Leštinová

Snad každý z nás má již byť i malou zkušenost s užíváním automobilu. Je to pohodlné, je to rychlé, ale co to dokáže stát peněz!!

Proto před nákupem vozu je vždy důležitý rozbor potřeb a očekávání. Někdo chce auto jako reprezentaci sebe sama, druhý hledí jen na užitnost a co nejnižší náklady, a třetí asi nejpočetnější skupinu tvoří ti, kteří chtějí obojí! To samozřejmě úplně skloubit nejde, i když v současné nabídce osobních i užitkových aut  se dá najít spousta zajímavých řešení.

Samostatnou kapitolou je financování vozu. Co zvolit? Klasický leasing, úvěr anebo dnes tolik propagovaný operativní leasing s kompletními službami a bez nutnosti počáteční investice? Je třeba si uvědomit, že v každém případě závisí výše měsíční splátky na pořizovací ceně a typu vozu, a u operativního leasingu navic na doplňkových službách, např. sezonni výměna kol, předepsaný servis výrobcem vozu po celou dobu trvání smlouvy, atd. Je to hodně pohodlný způsob z daňového hlediska, ale možná někomu může chybět pocit vlastnictví.

Další důležitou součástí při provozování ať už jednoho auta nebo celé flotily, je hlídání nákladů. Prostě co nejvíce si chránit vlastní kapsu před zbytečnými výdaji. Např. změnit servis, pojišťovnu, atd…

A to všechno jsou důvody, proč mně oslovit. Jsem tady pro Vás! V oblasti řízení vozových parků se pohybuji již 15 let. Pomohu Vám jak s výběrem konkrétního vozu, tak s poskládáním firemního fleetu jakékoliv velikosti, od prvotního výběru vozu, přes potřebné změny v čase užívání, až po jeho prodej.

5,409 total views, 1 views today
Dana Leštinová

Dana Leštinová

  • Specialista řízení vozových parků
  • Nákup, prodej a pojištění vozidel, výběrová řízení ohledně sepisování , nastavení GPS systému do vozidel
  • Znalost problematiky financování – operativní leasing, úvěr
  • Znalost daňové problematiky (odvod silniční daně – výkaznictví, knihy jízd)

5,410 total views, 2 views today

Přijďte na konzultaciRubriky

Nejvíce vás zaujalo